آموزش کاشت زعفران در باغچه

0 ۲۴۹

زعفران یک ادویه منحصر بفرد و خوشمزه است که در بسیاری از وسایل همانند جعبه ها، گلدان ها، زمین های کشاورزی و باغچه خانه قابلیت پرورش و نگهداری را دارد. محصولی که از زعفران تولید می شود تنها مقدار کمی از زعفران سالانه را به دست می آورد و به همین دلیل می باشد که زعفران گران ترین ادویه در جهان می باشد. با ادامه مقاله آموزش کاشت زعفران در باغچه همراه من باشید.

ایجاد شرایط مناسب جهت کاشت زعفران در باغچه

در قدم اول می بایست خرید پیاز زعفران که گلی زیبا و بنفش را تولید خواهد کرد، انجام شود. برای تهیه پیاز زعفران می توانید به صورت آنلاین و یا خرید از بازار های مربوطه اقدام نمایید. لازم به ذکر است که پیاز زعفران تنها در محیط هایی که دارای آب و هوای سرد یا شرایط گلخانه ای را دارا می باشد، امکان رشد خوبی را خواهد داشت. پس از تهیه پیاز زعفران می بایست نقطه ای در باغچه که دارای خاک و نور مناسب است را جهت کاشت زعفران در باغچه انتخاب نمایید.

مساحتی از زمین را انتخاب کنید که مقدار مناسبی از نور خورشید را در طی ساعات روز دریافت کند و نوع خاک محل کاشت زعفران می بایست از نوع بافت خاک سخت نباشد زیرا این احتمال وجود دارد که پیاز زعفران در اثر آبگرفتگی (خفگی پیاز) به طور کامل از بین برود، در نتیجه می توان گفت خاک سبک با قدرت زهکشی بالا و همچنین PH خنثی، برای کاشت پیاز زعفران ایده آل خواهد بود.

در صورت سرسخت بودن خاک می توانید قبل از کاشت پیاز، خاک محیط کشت را با اضافه کردن مقداری خاک، سبک نمایید. پس از آماده سازی بستر کشت می بایست خاک را با مواد آلی ترکیب کنید به طوری که این مواد باید در ارتفاع 25 سانتی متری خاک وجود داشته باشد.

برای اضافه کردن مواد آلی به خاک می توانید از کمپوست و برگ های خرد شده استفاده نمایید. مواد آلی باعث زنده ماندن پیازهای زعفران در فصل زمستان خواهند شد. برای کسب بهترین نتیجه می بایست 6 الی 8 هفته قبل از اولین یخبندان عمیق و در فصل پاییز (اوایل پاییز)، پیاز های خود را کاشت کنید. لازم به ذکر است بسته به نوع آب و هوای هر منطقه ممکن است زمان گفته شده دچار تغییر شود و این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و در نتیجه می بایست از نمودار های اقلیم و هواشناسی هر منطقه اطلاع کافی داشت.

روش صحیح کاشت زعفران در باغچه

روش صحیح کاشت زعفران در باغچه
روش صحیح کاشت زعفران در باغچه

پیاز زعفران را در خوشه های بستر کشت قرار دهید زیرا رشد آنها نسبت به کاشت در ردیف بهتر خواهد بود. پیازهای زعفران را تقریبا با فاصله 7/6 سانتی متری نسبت به هم و در گروه های 10 الی 12 تایی بکارید. پیاز زعفران می بایست در عمق 7/7 الی 10/2 سانتی متری از سطح خاک کاشته شود و برای حفر این گودال های کوچک می توانید از بیلچه استفاده نمایید. پس از قرار گرفتن پیازها در خاک می بایست مابقی فضاهای اطراف پیاز را با خاک سبک که از قبل با مواد آلی ترکیب شده، بپوشانید.

پس از کاشت پیاز زعفران می بایست خاک محل کشت را مرطوب نگه دارید به طوری که خاک گیاه هرگز نباید غرقابی شود و همین که دارای رطوبت باشد کافی است. در ابتدای رشد گیاه؛ میزان آبیاری در هفته یک الی دو مرتبه مناسب بوده و پس از گذشت مدتی می بایست با قرار دادن انگشت دست در خاک، از میزان رطوبت آن جهت آبیاری گیاه، کسب اطلاع نمایید. همان طور که اشاره شد، زمانی پیاز زعفران کاشت می شود که قبل از یخبندان و در فصل پاییز بوده، بنابراین پیشنهاد می شود در صورت بارش های آسمانی، باید میزان آبیاری گیاه را کاهش دهید و در صورت عدم بارش ها، همان طور که اشاره شده با دست خود رطوبت را سنجیده و مقدار آب لازم را در اختیار گیاه قرار دهید.

معمولا با گذشت 2 هفته میزان آبیاری یکبار در هفته کاهش پیدا خواهد کرد که این موضوع کاملا مرتبط با آب و هوای محل کشت بوده و از طرفی اگر خاک گیاه به زودی رطوبت خود را از دست می دهد و خشک می شود، می بایست مقدار آبیاری را افزایش دهید.

به طور کلی می توان گفت در حوزه کاشت زعفران در باغچه، هر فصل یکبار نیاز می باشد که کود مناسب را با خاک مخلوط کنید(جهت تغذیه پیاز) و اگر در منطقه ای که زندگی می کنید دارای آب و هوای گرم است می بایست کود های اولیه را در پاییز در اختیار خاک قرار دهید و اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دارای آب و هوای معتدل است، می بایست بعد از گل دهی گیاه کود را در اختیار پیاز زعفران قرار دهید. انجام این کار سبب خواهد شد تا پیاز زعفران یک منبع قوی از کربوهیدرات را درون خود توسعه داده تا بتواند برای سال بعد زنده بماند. برای کوددهی و تقویت پیاز زعفران در هر فصل می توانید از کودهای هیومکس و نواتک سه هجده با رعایت دز مناسب (پیشنهاد تولید کننده)، استفاده نمایید.

برداشت محصول پس از کاشت زعفران در باغچه

برداشت محصول پس از کاشت زعفران در باغچه
برداشت محصول پس از کاشت زعفران در باغچه

پس از عبور مراحل قبلی نوبت به برداشت محصول می رسد. برداشت محصول زعفران کاری آسان می باشد و تنها نکته منفی کاشت زعفران شاید این موضوع باشد که هر گل زعفران تنها سه عدد رشته زعفران تولید می کند و در انتهای برداشت می توان گفت محصول کمی قابل برداشت می باشد.

عملیات برداشت گل زعفران بایستی در صبح زود صورت پذیرد، انجام این عملیات در صبح زود مشقت فراوان برای برداشت کنندگان گل در فصل پاییز و روز های سرد سال دارد (البته در حالت کشت وسیع). اگر برداشت گل در صبح زود انجام پذیرد، گل زعفران به حالت غنچه خواهد بود و بدون اینکه بساک های پرچم گل زعفران آفتاب بخورد، به هیچ عنوان گرده های گل در محفظه داخل گل زعفران پخش نشده و کلاله ها کاملا تمیز و عاری از گرده های زرد رنگ گل زعفران خواهند بود.

اما اگر به دلایل متعدد ناشی از بارش، طوفان، تاخیر در برداشت گل توسط زعفران کار، ناشی از تنبلی یا عدم وجود کارگر تا روز بعد یا تا ساعات بین روز که گلها کاملا باز و گرده های بساک برچم ها در اثر آفتاب رسیده و باز و پخش می گردند عمل برداشت گل به تعویق بیفتد، در این صورت کلاله ها آغشته به مواد زایدی شده که همان گرده های زرد رنگ پرچم های گل زعفران هستند، این اتفاق باعث افزایش پنج تا شش درصدی وزن کلاله های زعفران می گردد که مواد ناخالص تلقی و از طرفی باعث کاهش قیمت زعفران اصل نگین ممتاز و یا سر گل ممتاز درجه یک نیز می گردد.

به طور تقریبی می توان گفت گل های زعفران پس از کاشت 6 الی 8 هفته زمان خواهد برد که محصول نهایی تولید شود. پس از عبور مرحله ی کاشت زعفران در باغچه کلاله های قرمز و یا نارنجی رنگی از گل بنفش زعفران تولید شده که می بایست همان طور که اشاره شد در صبح زود زمانی که گلها کاملا باز شده اند با استفاده از انگشتان دست، اقدام به جمع آوری آنها کنید. پس از برداشت کلاله ها، میبایست محصول زعفران را خشک و ذخیره کنید و برای خشک کردن زعفران می توانید کلاله ها را بر روی حوله های خشک، تمیز و در جای گرم قرار داده تا پس از گذشت 3 روز به صورت کامل خشک شوند.

در صورتی که تا به حال تجربه کاشت زعفران در باغچه را داشته اید، در صورت تمایل می توانید تجربیات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. جهت پرسش در ارتباط با مسائل پرورش و نگهداری زعفران می توانید در همین بخش از طریق کامت با ما در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارائه تجربه کاربری بهتر Cookie های شما را ذخیره می کنیم. در صورتی که مایل هستید دکمه "موافقم" را انتخاب نمایید. موافقم ادامه

Privacy & Cookies Policy