صفر تا صد آموزش آبیاری زاموفیلیا

صفر تا صد آموزش آبیاری زاموفیلیا (مناسب برای تمامی فصول)

بهترین زمان برای آبیاری زاموفیلیا موقعی است که سطح خاک گلدان خشک شده و عاری از هرگونه رطوبتی باشد و از سویی دیگر روش آبیاری گیاه باید به گونه ای باشد که میزان آب موجود به خوبی خاک گلدان را مرطوب کرده و به محض خروج آب اضافی از انتهای گلدان روند آبیاری گیاه زاموفیلیا متوقف شود.

ادامه مطلب

علت قهوه ای شدن برگ عبایی چیست

علت قهوه ای شدن برگ عبایی چیست؟ (بعلاوه راه حل درمان)

قهوه ای شدن برگ عبایی دلایل مختلفی دارد اما شایع ترین آن آبیاری بیش از حد و بسیار کم گیاه می باشد زیرا شما اجازه نمی دهید مابین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک شده تا از بروز مشکلاتی اینچنینی برای گیاه جلوگیری شود.

ادامه مطلب

همه چیز درباره نخل شامادورا

همه چیز درباره نخل شامادورا + آموزش تکثیر و هرس گیاه

در ارتباط با همه چیز درباره نخل شامادورا می توان گفت برای ترغیب گیاه به رشد حداکثری خود می بایست خاک گلدان غنی از عناصر غذایی و دارای قدرت زهکشی بالا باشد و از سویی دیگر آبیاری نخل شامادورا تنها در زمانی انجام شود که 10 سانتی متری بالای خاک گلدان خشک بوده و عاری از هرگونه رطوبتی باشد.

ادامه مطلب

علت قهوه ای شدن نوک برگ لیندا چیست

علت قهوه ای شدن نوک برگ لیندا چیست؟ (بعلاوه راه درمان)

قهوه ای شدن نوک برگ لیندا دلایل متفاوتی دارد اما شایع ترین آن، آبیاری بیش از حد گیاه می باشد. از دیگر دلایل و یا علت قهوه ای شدن نوک برگ گیاه لیندا می توان به نور نامناسب، کیفیت پایین و یا فرسودگی خاک گلدان، آبیاری بسیار کم گیاه لیندا و همچنین مصرف بیش از حد کود گیاهان آپارتمانی اشاره نمود.

ادامه مطلب

راهنمای نگهداری برگ بیدی

راهنمای نگهداری برگ بیدی (مناسب تمامی گونه ها و رنگها)

نگهداری برگ بیدی از گیاهان آپارتمانی کوچک بسیار آسان بوده و زحمت چندانی برای شما ندارد به طوری که می بایست برای پرورش هر چه بهتر گیاه خاک گلدان دارای عناصر غذایی و قدرت زهکشی بالا باشد و از سویی دیگر آبیاری گیاه به شکلی انجام شود که خاک همواره مرطوب باشد و حالت غرقاب به خود نگیرد.

ادامه مطلب

علت پوسیدگی ریشه زاموفیلیا چیست

علت پوسیدگی ریشه زاموفیلیا چیست؟ (بعلاوه راه حل درمان)

پوسیدگی ریشه زاموفیلیا دلایل متفاوتی دارد اما رایج ترین آن، آبیاری بیش از حد گیاه می باشد. اگر میزان آبیاری زاموفیلیا بیش از حد لازم و معین باشد، فضای خاک مملو از آب شده و گردش هوا (اکسیژن رسانی) به خوبی مابین ذرات خاک انجام نمی شود.

ادامه مطلب

علت قهوه ای شدن برگ شفلرا چیست

علت قهوه ای شدن برگ شفلرا چیست؟ (بعلاوه راه حل درمان)

عواملی نظیر آبیاری نامناسب، کوددهی غیر اصولی، استرس وارد شدن به گیاه پس از تعویض گلدان، نور و درجه حرارت نامناسب محل نگهداری شفلرا، رطوبت محیطی بسیار کم و هجوم آفات و بیماری های قارچی از جمله دلایل قهوه ای شدن برگ شفلرا هستند.

ادامه مطلب

علت زرد شدن برگ شفلرا چیست

علت زرد شدن برگ شفلرا چیست؟ (بعلاوه راه حل درمان)

زرد شدن برگ شفلرا دلایل متفاوتی دارد اما رایج ترین آن، آبیاری بیش از حد گیاه می باشد. از دیگر دلایل زرد شدن برگ گیاه شفلرا می توان به نور نامناسب، ایده آل نبودن دمای محل نگهداری گیاه، رطوبت ناکافی، کوددهی غیر اصولی و همچنین هجوم آفات و بیماری های قارچی و باکتریایی اشاره نمود.

ادامه مطلب

علت پژمرده شدن گیاه شفلرا چیست

علت پژمرده شدن گیاه شفلرا چیست؟ (بعلاوه راه حل درمان)

پژمرده شدن گیاه شفلرا دلایل متفاوتی دارد اما شایع ترین آن، آبیاری بیش از حد گیاه می باشد. با آبیاری زیاد در درجه اول برگ های پایینی گیاه زرد شده و در صورت تدام اشتباه در آبیاری گیاه، ریشه های شفلرا پوسیده شده و از بین می روند که از نشانه های این اتفاق می توان به مشام رسیدن بوی بد از سطح خاک گلدان اشاره نمود.

ادامه مطلب

علت پوسیدگی ساقه زاموفیلیا چیست

علت پوسیدگی ساقه زاموفیلیا چیست؟ (بعلاوه راه حل درمان)

پوسیدگی ساقه زاموفیلیا دلایل متفاوتی دارد اما شایع ترین آن، آبیاری بیش از حد گیاه می باشد. از دیگر دلایل پوسیده شدن ساقه زاموفیلیا می توان به وجود نور نامناسب در محل نگهداری گیاه، آبیاری بسیار کم، کوددهی غیر اصولی، نواسانات دمایی، استرس گیاه پس از تعویض گلدان و همچنین ضربه خوردن ساقه زاموفیلیا اشاره نمود.

ادامه مطلب

علت لوله شدن برگ سانسوریا چیست

علت لوله شدن برگ سانسوریا چیست؟ (مناسب برای همه واریته ها)

لوله شدن برگ سانسوریا دلایل متفاوتی دارد اما شایع ترین آن، استرس گیاه به خاطر تحمل سرمای بیش از حد محل نگهداری اش می باشد. از دیگر دلایل لوله ای شدن برگ های سانسوریا می توان به هجوم بیماری گیاهان آپارتمانی به سانسوریا، آبیاری بیش از حد گیاه و همچنین حمله آفات گیاهان خانگی اشاره نمود.

ادامه مطلب

علت زرد شدن برگ شویدی چیست

علت زرد شدن برگ شویدی چیست؟ (بعلاوه راه حل درمان)

زرد شدن برگ شویدی دلایل متفاوتی دارد اما شایع ترین آن، آبیاری بیش از حد گیاه و همچنین کمبود نور در محل نگهداری برگ شویدی می باشد. از دیگر دلایل و یا علت زرد شدن برگ های گیاه می توان به کوددهی غیر اصولی، هجوم آفات گیاهان خانگی به برگ شویدی، وجود نور زیاد در محل نگهداری گیاه، آبیاری بسیار کم و همچنین سازگاری گیاه با شرایط جدید (مثل زمانی که محل نگهداری گیاه را در خانه عوض می کنید و یا زمانی که گیاه را از بازارهای مربوطه خریداری کرده و به خانه انتقال می دهید) اشاره نمود.

ادامه مطلب