مشاوره بگیرید

گل رز سیاه (مشکی) + نماد گل رز سیاه + عکس

گل رز سیاه

پرورش و تولید گل رز سیاه (مشکی) که یکی از انواع گل رز است همواره مدنظر بسیاری از تولیدکنندگان و دوست داران گل رز بوده است.

متاسفانه تا به امروز پرورش این گل به خصوص در یک گل رز زنده امکان پذیر نبوده است با این حال از خصلت های بشر تسلیم نشدن می باشد، که در این مقاله به روش هایی جهت ساخت گل رز سیاه (مشکی) همانند سیاه کردن گل رز در حین پرورش گلخانه ای و رنگ آمیزی گیاه مثل گل رز آبی پس از تولید اشاره شده است.

این روش ها به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید گل زیبا را برای خود یا جهت کشت گلخانه ای تولید کنید، با ادامه مقاله همراه من باشید. در ادامه عکس گل رز سیاه یا مشکی را خواهید دید.

پرورش گل رز سیاه (مشکی) جهت کشت گلخانه ای

پرورش گل رز سیاه (مشکی)
عکس گل رز سیاه (مشکی)

در اولین روش پرورش گل رز سیاه (مشکی) باید یک واریته از گل رز به رنگ تیره جهت کشت گلخانه ای تهیه شود، زیرا همان طور که اشاره شد گل رز به صورت صد درصد سیاه یا مشکی وجود ندارد و بسیاری از پرورش دهندگان و مهندسان ژنتیک امروزه سعی در تولید آن دارند.

واریته گل رز تیره انتخابی باید دارای گلبرگ هایی با بافت مخلمی باشد، در نتیجه برای راهنمایی و خرید واریته ها جهت کشت گلخانه ای می توانید با فروشندگان گل مشورت کرده و واریته مناسب جهت کشت را انتخاب نمایید.

به توصیه نویسنده واریته های زیر بسیار مناسب جهت پرورش گلخانه ای گل رز سیاه (مشکی) هستند:

  • یکی از واریته های محبوب گل رز تیره، واریته Jade می باشد که سوای دارای بودن گلبرگ های مخملی، در برابر آفات گل رز و بیماری های گل رز مقاوم بوده و عمکلرد مناسبی در دماهای متوسط کشت دارد.
  • دیگر واریته تیره رنگ گل رز، واریته Baccara می باشد که رایج ترین واریته جهت کشت گلخانه ای گل رز سیاه (مشکی) می باشد. واریته گفته شده در برابر هوای سرد مقاوم بوده و دارای گلبرگ های بزرگی می باشد.
  • دیگر واریته مناسب پرورش گل رز سیاه (مشکی)، واریته Midnight Blue است که رنگ گلبرگ های آن بنفش تیره بوده و رایحه ای دلنشین همانند گل میخک دارد.

واریته های دیگری از گل رز نیز هستند که بسیار مناسب جهت پرورش گل رز سیاه (مشکی) هستند که می توان در این زمینه به نام هایی از آنها مثل Black Magic ، Black Beauty، Blackout، Black Pearl اشاره نمود. قبل از کشت واریته های گفته شده پیشنهاد می شود با توجه به تنوع آب و هوایی، اطلاعات کامل جهت پرورش و رشد آنها به دست آورده شود.

پس از انتخاب واریته مناسب توصیه می شود کشت واریته های مذکور در گلخانه صورت بگیرد، زیرا پرورش این تیپ از واریته ها حساس به نور و دما بوده و برای به دست آوردن بهترین نتیجه لازم است که کشت آنها در گلخانه انجام شده و از کشت فضای باز آنها جلوگیری شود.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  نکات مهم پرورش و کاشت گل رز

در مقاله تنظیم شرایط محیطی در گلخانه گل رز ، به تمامی فاکتور های درست و کارآمد پرورش این نوع تیپ از گلهای رز اشاره شده است، از این رو برای کسب اطلاعات جهت پرورش گل رز سیاه (مشکی) می توانید به مقاله نام برده شده مراجعه کنید.

با این حال می توان به طور خلاصه گفت جهت پرورش گل رز مشکی (سیاه)، خاک مناسب گل رز باید دارای زهشکی مناسب و کمی اسیدی باشد.

عمق کاشت رز باید 18 سانتی متر بوده و قطر محل کاشت حدودا 38 الی 46 سانتی متر باشد سپس پس از کاشت گیاه و پر شدن فضای مازاد از خاک، برای رشد بهتر گیاه باید مقداری به سطح خاک کود و مالچ اضافه کنید.

بسیاری از تولید کنندگان گل رز مشکی (سیاه) در هلند، از رنگ سیاه مرغوب و با کیفیت مناسب کشت و کار در آب آبیاری گیاه استفاده می کنند که این امر بسیار مناسب و لازم، جهت تولید رز سیاه می باشد.

انجام این عمل آسیبی به ریشه گیاه نمی رساند و اغلب از این نوع رنگ ها برای رنگ آمیزی گل رز شاخه بریده در ایران از آن استفاده می شود.

پس آبیاری با رنگ سیاه و کود مناسب گل رز در آخرین مراحل رشد گیاه، رشد ساقه گل رز متوقف می شود و غنچه های گیاه متورم شده که این مرحله حساس ترین مرحله گیاه در جهت کشت گلخانه ای گل رز سیاهاست زیرا 90% رنگدانه هایی که رنگ گل رز تعیین می کنند، در این مرحله شروع به انجام فعالیت می کنند، بنابراین توصیه می شود جهت پرورش باکیفیت گل رز مشکی (سیاه) گلخانه ای به این خاطر که بوته گل رز کشت شده در هر فصل چندین بار گلدهی دارد، زمان های گلدهی یادداشت شده تا در تولید های آتی گیاه، موفقیت های بیشتری حاصل شود، زیرا مراحل تکمیل شدن غنچه ها قبل از باز شدن حدودا 2 هفته زمان می برد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  چگونه با آفات گل رز مقابله کنیم ؟

با رشد غنچه ها در گلخانه گل رز مرتبا دمای محیط را چک کنید زیرا در این مرحله دما به شدت اثر گذار در رنگ گیاه است و درجه حرارت خنک در این مرحله سبب افزایش مقدار رنگدانه های تولید شده می شود و این به معنی تیره تر شدن گل رز می باشد.

کاهش دما سبب ایجاد استرس در گیاه می شود اما در واریته هایی که در اول مقاله به آنها اشاره شد این استرس تاثیری بر روی گیاه نخواهد شد و بالعکس تولید رنگدانه های تیره را در گیاه بالاتر می برد.

سوای بحث کاهش درجه حرارت گلخانه، نور جذب شده توسط گیاه نیز موثر است به طوری که در واریته Baccara با کاهش نور، ایجاد شرایط سایه برای گیاه، کاهش نسبی درجه حرارت و آبیاری گل رز به رنگ سیاه گیاه، موجب می شود که گل تولیدی از بوته کاملا به رنگ سیاه باشد.

نکته ای مهم، پس از برداشت گل رز سیاه (مشکی) گلخانه ای

پس از برداشت گل رز سیاه (مشکی) بوته گل رز را هرس کنید، زیرا هرس بوته به بهبود گردش هوا و از بین رفتن شاخه های چوبی از بین رفته کمک می کند و گیاه را به رشد و نمو بیشتری تشویق می کند.

ساخت گل رز مشکی (سیاه) در خانه

گل رز مشکی
عکس گل رز مشکی

جهت ساخت گل رز سیاه (مشکی) در خانه می توانید از یک گل رز به رنگ سفید یا روشن استفاده نمایید. پس از تهیه گل مذکور، ساقه ی گیاه را با زاویه 45 درجه ( همانند قلمه زدن گل رز ) برش دهید زیرا زاویه 45 درجه شرایط بسیار مناسب برای جذب آب و رنگ را برای گیاه فراهم می کند.

سپس پس از برش، رنگ سیاه رنگ مورد نظر را انتخاب نمایید و در داخل ظرفی که در آن آب قراد دارد حل نمایید. برای انجام این کار بهتر است یک قاشق غذاخوری از رنگ را در یک لیتر آب حل نمایید و درجه حرارت آب را در 38 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

پس از قرار دادن گل رز در محلول آب، باید منتظر رنگ گرفتن گیاه باشیم، این موضوع در گل رز کمی با تاخیر انجام می شود زیرا گل رز دارای ساقه های ضخیم و چوبی می باشد، در نتیجه این امر ممکن است حتی تا یک روز نیز به طول بکشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  چگونه بذر گل رز بکاریم؟ + آموزش تصویری

با گذشت زمان گل رز سیاه (مشکی) تولید شده و می توانید گیاه را از ظرف روی گاز جدا کنید و آنرا به گلدان معمولی منتقل کنید.

در صورتی که گل تولیدی به صورت یک دست دارای گلبرگهای سیاه نیست، می توانید مجددا گیاه را با همان ترکیب رنگ و آب، درون ظرف گذاشته و درجه حرارت آب را روی 25 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.

ساخت گل رز سیاه (مشکی) از نگاهی دیگر

جهت ساخت گل رز مشکی (سیاه) در خانه می توانید با خرید یک گل رز غنچه باز کار ساخت را آغاز کنید به نحوی که گل تهیه شده باید به رنگ تیره باشد.

پس تهیه شاخه گل باید گیاه را جهت حفظ عمر در آب و یا سایر مواد نگهدارنده گیاه مثل حل کردن قند در آب نگهداری کنید.

پس از نگهداری چند ساعته گیاه در آب، لازم است گل رز خشک شود که برای انجام این عمل باید گیاه را در یک مکان خشک و در زیر نور آفتاب به صورت وارونه قرار دهید.

این امر (خشک شدن گل رز) ممکن است دو هفته و یا بیشتر طول بکشد و تا زمان خشک شدن گیاه از هر گونه فعالیتی برای گیاه اجتناب فرمایید.

پس از عبور از مراحل قبلی و خشک شدن گل رز، با استفاده از اسپری رنگ می توانید گل رز سیاه (مشکی) را تولید کرده و از آن لذت ببرید، البته در این مرحله توصیه می شود که اسپری کردن گیاه از فاصله دور انجام شود و برای بهتر ماندن کیفیت گل رز می توانید از اسپری های نگهدارنده گیاه در کنار اسپری رنگ، برای گیاه استفاده نمایید.

گل رز سیاه یا مشکی نماد چیست؟

معنی گل رز سیاه
عکس گل رز سیاه

گل رز سیاه نمادی از مرگ و خداحافظی است و اغلب از آن برای مراسم تشییع استفاده می کنند. ناگفته نماند به همان اندازه که گل رز مناسب برای ابزار همدردی است.

از طرفی نیز می تواند خطرساز شود زیرا برای اکثریت مردم، گل رز نشانی از عرض تسلیت نبوده و به آن واکنش های منفی دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل امتیازات: 1 میانگین امتیازات: 5]

۲ دیدگاه برای “گل رز سیاه (مشکی) + نماد گل رز سیاه + عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *