آبیاری گل رز + نکات مهم آن

۵۱۳

در این مقاله به نحوه صحیح آبیاری گل رز و نکات مهم آن و همچنین به ویژگی های مهم کیفیت آب، جهت آبیاری (EC و PH) می پردازم، امید است که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

آبیاری گل رز

آبیاری گل رز
آبیاری گل رز

در صورتی که آبیاری گل رز به صورت اشتباه در گلخانه انجام شود، سبب افت کیفیت محصول خواهد شد. هنگامی که آب آبیاری گل رز کم باشد، این کمبود آب سبب کاهش رشد، اختلال در عملکرد فتوسنتز گیاه و در آخر پژمردگی گیاه خواهد شد. به عبارتی می توان گفت، گیاه رز بد شکل می شود. زمانی که آب آبیاری گل رز کم باشد، در حالت وسیع سوختگی هایی از کنار برگ گیاه رز شروع می شود و در نهایت این سوختگی ها، کل برگ گیاه را فرا می گیرد. هنگامی که آب آبیاری گل رز بیشتر از حد معمول گیاه باشد، ارتفاع گیاه بیش از حد بلند تر شده و ساقه های گیاه نرم، شکننده و آبدار می شود. از سوی دیگر آبیاری زیاد باعث کاهش میزان اکسیژن در خاک گیاه می شود و به علت همین اتفاق، ریشه گل رز قادر به جذب عناصر غذایی موجود نبوده، پژمرده شده و رشد گیاه متوقف می شود. با آبیاری زیاد شاهد این موضوع خواهیم بود که تعادل عناصر غذایی در محیط اطراف ریشه به هم ریخته و سبب می شود مواد غذایی موجود در خاک کشت گل رز شسته شود و این موضوع خود زمینه ای برای ایجاد کمبود عناصر غذایی در بوته گل رز به خصوص نشانه های کمبود عناصر ریز مغذی است.

آبیاری گل رز
آبیاری گل رز

زمانی که گیاه گل رز به رطوبت مناسب دسترسی داشته باشد، رشد مناسب خود را خواهد داشت و این رطوبت مناسب (آبیاری گل رز) باید برای گیاه به صورت عمیق انجام شود و به هیچ وجه به صورت سبک در اختیار گیاه قرار نگیرد. در آبیاری گل رز نباید از سیستم هایی که آبیاری گیاه را از سمت بالا انجام می دهند استفاده کرد زیرا این نوع سیستم ها باعث شیوع بیماری، خیس شدن شاخساره و همچنین باعث باقی ماندن اثرات عناصر غذایی حاصل از کود آبیاری در برگ ها می شوند که برای فروش گل رز به صورت شاخه بریده، مناسب نیست. به عبارتی می توان گفت آب آبیاری بوته باید مستقیما وارد خاک گیاه شود. اگر در اصول آبیاری گل رز غفلت شود، گلدهی گیاه زودتر از موعد تمام شده، ریشه ها ضعیف و با کاهش رشد مواجه خواهند شد، به طوری که این ضعیف شدن ریشه ها، سبب کوچک شدن گل بوته رز می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کوددهی می توانید مقاله تغذیه گل رز را مطالعه نمایید.

نکات مهم

  1. در آبیاری گل رز نباید از آبی که دارای درجه حرارت سرد است استفاده شود زیرا استفاده از آب با درجه حرارت پایین، سبب وارد شدن شوک و عامل برخی بیماری های گل رز بوده و به همین خاطر توصیه می شود برای آبیاری گل رز در زمستان از آب چاه که دمای مطلوب تری دارد، استفاده شود. دمای مطلوب آب آبیاری برای گیاه بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد می باشد. اگر گلخانه گل رز دارای استخر برای ذخیره آب می باشد، باید از آب ذخیره با تامل بیشتری برای فصل زمستان استفاده کرد.
  2. بهترین زمان آبیاری گل رز صبح زود است و نباید این آبیاری برای عصر و ظهر و در ساعت های گرم روز انجام شود.
  3. خاک بوته ی گل رز باید دارای قدرت زهکشی خوبی باشد، زیرا اگر آب به صورت راکد در خاک گیاه باقی بماند، به ریشه گیاه آسیب می رسد.
  4. آب مورد نیاز آبیاری باید به اندازه و به صورت آرام وارد خاک گیاه شود و از آبیاری های پر حجم و با دوره های متفاوت، جلوگیری شود.
  5. هر چه شدت تابش نور خورشید بیشتر باشد، درجه حرارت درون گلخانه گل رز بالاتر می رود، در نتیجه آب مورد نیاز گیاه نیز بیشتر می شود. به عبارتی می توان گفت میزان آب آبیاری گل رز با تابش نور خورشید رابطه مستقیم دارد.
  6. زمانی که خاک بوته گل رز دارای رطوبت است، آبیاری را انجام ندهید، زیرا رطوبت اضافی سبب وارد شدن آسیب به گیاه می شود.
  7. هنگامی که هوا ابری یا رطوبت گلخانه گل رز بالا است، به علت مشکلات تهویه ای درون گلخانه، آبیاری گل رز را انجام ندهید.
  8. در فصل زمستان مشکلاتی از قبیل افزایش بیش از حد رطوبت، درون گلخانه ایجاد می شود. برای رفع مشکل افزایش رطوبت، می توانید دما را در درجه 28 سانتی گراد نگه داشته و با باز گذاشتن برخی منافذ از بروز مشکل برای گیاه جلوگیری کنید.
  9. رطوبت مناسب برای گلخانه گل رز بین 65 تا 70 درصد است و هرگز نباید اجازه داد، رطوبت کاهش یافته و دما افزایش پیدا کند، زیرا این امر سبب می شود، بوته گل رز مورد هجوم آفات قرار گیرد بنابراین توصیه می کنم با تابش نور خورشید در روز و کاهش رطوبت، رطوبت مناسب گلخانه از طریق مه پاش و یا آب پاشی بین راهرو های محل کشت تامین شود.

کیفیت آب جهت آبیاری گل رز

آبیاری گل رز
آبیاری گل رز

کیفیت آب آبیاری از جمله عوامل موثر در حلالیت و رسوب کود ها و مهمترین مساله در تهیه محلول مناسب است. میزان PH، مقدار و نوع املاح، معیار های اصلی برای تفسیر و تعدیل کیفیت آب آبیاری گل رز بوده و لازم است قبل از تنظیم برنامه تغذیه محصول به روش کود آبیاری تعیین شوند.

قابلیت جذب عناصر غذایی ریز مغذی در PH بیشتر از 6/5 کاهش می یابد و در PH کمتر از 5/6 اثر سمیت بعضی عناصر ریز مغذی مشاهده می شود، بنابراین PH مناسب آب 5/6 تا 5/8 می باشد. یون هایی چون کلسیم، منیزیم و بی کربنات در PH قلیایی با تشکیل رسوب سبب کاهش غلظت عناصر غذایی موجود در محلول کودی و به خصوص فسفر، کلسیم و منیزیم و همچنین گرفتگی اجزای سامانه آبیاری گل رز می شوند. هنگامی که PH آب آبیاری گل رز بیش از 6/2 باشد، با افزایش اسید می توان آن را کاهش داد. از اسید های مختلف بر اساس درجه خلوص و هزینه آنها برای کاهش PH استفاده می شود. اسید هایی چون اسید فسفریک و اسید نیتریک به دلیل داشتن نیتروژن و فسفر علاوه بر کاهش PH بستر کشت، منبع مواد غذایی نیز محسوب می شوند.

مقدار املاح محلول آب آبیاری که با دو معیار شوری (هدایت الکتریکی EC) و کل مواد جامد محلول TDS اندازه گیری و بیان می شود، با کود های شیمیایی اثرات متقابل داشته و در نتیجه باید در برنامه ریزی کود آبیاری به آن توجه کرد. آب آبیاری گل رز با TDS کمتر از 450 میلی گرم بر لیتر و هدایت الکتریکی کمتر از 0/7 دسی زیمنس بر متر بدون محدودیت قابل مصرف می باشد. و مصرف آب با شوری بیش از 1/5 دسی زیمنس بر متر برای اکثر محصولات گلخانه ای توصیه نمی شود.

در صورتی که آب برای محصولات گلخانه ای به لحاظ PH و میزان شوری دارای کیفیت مناسب نباشد، کیفیت آب باید پیش از تزریق محلول کود به سامانه آبیاری با روش هایی چون رقیق نمودن با آب مناسب یا افزودن مواد اصلاحی، بهبود یافته و سپس برنامه کود آبیاری اجرا شود، کنترل منظم EC و PH در روش کود آبیاری گل رز ضروری است.

در پایان اگر شما عزیزان هم در زمینه آبیاری گل رز سوال و تجربه ای دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارائه تجربه کاربری بهتر Cookie های شما را ذخیره می کنیم. در صورتی که مایل هستید دکمه "موافقم" را انتخاب نمایید. موافقم ادامه

Privacy & Cookies Policy