موارد مصرف و کاربردهای زعفران

0 ۵۰۹

مصرف زعفران در جیره غذایی سبب بهبود و درمان برخی بیماری ها مانند چاقی، دیابت، نفخ و درمان کبد می شود، با توجه به اهمیت موضوعات گفته شده در این مقاله نویسنده بر اساس آمار های علمی، به تاثیر زعفران در بهبود عملکرد بیماری ها می پردازد.

مصرف زعفران جهت درمان نفخ

مصرف زعفران جهت درمان نفخ
مصرف زعفران جهت درمان نفخ

مصرف زعفران به علت وجود ترکیبات دارویی و ضد تشنج زعفران بر روی هضم مواد غذایی تاثیر شگرفی دارد. به عنوان مثال مخلوط یک گرم زعفران در یک لیتر آب برای تقویت معده مورد استفاده قرار می گیرد.

زعفران می تواند از کبد محافظت نماید و آن را از مواد زاید پاک نماید و مشکلات گوارشی در بچه ها که بسیار شایع است را بهبود بخشد و به مانند یک محلول ناراحتی های معده و دستگاه گوارش عمل می نماید و سبب هضم غذا می شود و سموم را از معده دفع می نماید.

یکی از مشکلات شایع در زمان حاملگی درد زیاد در اثر انسداد روده ها است و مصرف زعفران می تواند با تسریع گردش خون و سرعت عمل هضم مواد غذایی جهت درمان به کار برود.

درمان چاقی با زعفران

مصرف زعفران موثر در درمان چاقی
مصرف زعفران موثر در درمان چاقی

بر اساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی درصد بالائی از انواع بیماری ها به اضافه وزن ربط پیدا می کند، از جمله دیابت و بیماری های قلبی و عروقی که در کشور های پیشرفته از جمله انگلستان هزینه گزاف به سیستم درمانی NHS وارد می نماید، بر این اساس دولت در برنامه های آموزشی و بهداشتی توجه ویژه به گرایش دادن مردم به سمت رژیم های لاغری مختلف سرمایه گذاری سنگین نموده اند.

در جهان سوم به این مهم کمتر توجه می شود، پس شایسته هست که خود افراد به فکر سلامتی خودشان باشند. لاغری در قرن بیست و یکم تنها راه نجات سلامتی مردان و زنانی هست که به علت چاقی بیش از حد در شرف مرگ قرار دارند یا از انواع بیماری ها به خاطر چاقی رنج می برند.

درصدی از مردم که به آگاهی رسیده اند و به فکر تغییر رژیم خوراکی خود افتاده و به گیاه خواری رو کرده اند، خود را از نابودی رهائی می بخشند و به اندام لاغر و متناسب دست می یابند.

اما برخی از مردان و زنان به دلایل مختلف نمی توانند یا مایل نیستند گیاهخوار بشوند، برای این دسته تنها راه حل استفاده از گیاهان دارویی مثل زعفران می باشد، یکی از محصولات زراعی و دارویی که می تواند به کاهش وزن پنج تا هفت کیلو گرم بدون هیچگونه عوارض جانبی بر سلامتی بدن انسان ختم شود، زعفران می باشد.

از دیگر کاربردهای زعفران، درمان چاقی یا کاهش وزن می باشد که بایستی روزانه 300 میلی گرم زعفران به اشکال مختلف وارد جیره غذایی انسان شود، چه به شکل شربت، در خوراک ها، شیرینی جات و یا دمنوش ها و دوره درمان بایستی حداقل دو ماه باشد، در این دوره استفاده از زعفران از نوع زعفران اصل نگین ممتاز یا سرگل ممتار حدود 18 تا 20 گرم خواهد بود، مصرف زعفران بیش از 300 میلی گرم در روز برای افراد با متوسط وزن 60 تا 70 کیلوگرم تجویز نمی شود.

افراد دارای بیشتر از 70 کیلوگرم به ازای هر 10 کیلو گرم می توانند 20 میلی گرم بیشتر از 300 میلی گرم به جیره غذایی خود جهت مصرف زعفران بیفزایند، مثلا فردی که وزن او 120 کیلوگرم است، حداکثر میزان مجاز زعفران در روز برای او 400 میلی گرم در روز خواهد بود و همین نسبت اگر وزن فرد چهل کیلو گرم باشد، حداکثر میزان مجاز روزانه بر اساس وزن او حدود 260 میلی گرم خواهد بود.

نتایج مطالعات و تحقیقات ورزشی NHS در کشور انگلستان نشان می دهد که اگر توام با تمرینات ورزشی که به هدف کاهش وزن انحام می شود، مصرف زعفران روزانه به شرح فوق در جیره غذایی فرد قرار بگیرد، به دلیل اثرات آرام بخشی زعفران در بدن نتایج بهتری در خصوص لاغری و کاهش وزن به دست می آید.

همچنین تحقیقی دیگر حاکی است، عصاره اتانولی زعفران باعث کاهش قابل توجه وزن بدن در موش شد. استفاده از زعفران برای کاهش اشتها به عنوان یک عارضه بالینی و عوارض جانبی مشخص شده است، در بررسی دیگر بر روی انسان در سال 2010، زعفران به نام Satiereal تحت عنوان تقویت کننده سیری (کاهش دهنده اشتها) و کاهش دهنده وزن مورد استفاده قرار گرفت.

در این مطالعه استفاده از زعفران در بهبود خلق و خوی که باعث کاهش اشتها و مصرف اسنک، مورد بررسی قرار گرفت. به 60 نفر زن چاق، تعداد یک کپسول mg/day 5/176) Satiereal) و یا یک دارونمای غیر فعال دو بار در روز داده شد بدون اینکه محدودیتی در رژیم غذایی از نظر خوردن داشته باشند.

بعد از 2 ماه، افراد با مصرف زعفران (عصاره) کاهش صرف در خوراک اسنک و وزن بیشتری نسبت به گروه شاهد، از دست داده بودند. پیشنهاد شد که ترکیبی از رژیم غذایی مناسب به مصرف مکمل زعفران به عنوان یک Satiereal می تواند در یک برنامه کاهش وزن مورد استفاده قرار بگیرد.

بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه منچستر انگلستان، زعفران سبب آرامش فرد می شود. این آرامش با کاهش میل به پرخوری در میاه وعده های غذایی، القاء حس بی اشتهایی و از بین بردن اشتهای کاذب به از دست دادن وزن، کوچک شدن کمر و انرژی و نشاط بیشتر کمک زیادی می کند.

زعفران به دلیل آنکه عصاره آن دارای پتانسیل بالایی به عنوان یک داروی گیاهی ضد چاقی از طریق عملکرد های مختلف بیولوژیکی می باشد می توان آنها را به چهار دسته عمده طبقه بندی نمود.

  1. کاهش مصرف کالری با مسدود کردن هضم چربی غذا از طریق بازدارندگی آنزیم لیپاز پانکراس.
  2. عملکرد آن به عنوان یک آنتی اکسیدان و مهار سایتوکینز های التهابی و تفکیک چربی.
  3. کاهش مصرف مواد غذایی توسط افزایش سیری، یا احساس پری به دلیل بالا بردن سطح انتقال دهنده های عصبی و یا کارکرد هورمونی.
  4. افزایش متابولیسم گلوکز و چربی.

مصرف زعفران جهت درمان دیابت

مصرف زعفران جهت درمان دیابت
مصرف زعفران جهت درمان دیابت

دیابت، یا همان قند خون بالا دارای دو نوع درجه یک و دو می باشد. در دو نوع آن وراثت انسان دخیل بوده و به طور کلی تولید انسولین در بدن با نقصان مواجه می شود.

این بیماری در تمام سنین مشاهده شده و افراد زیادی را درگیر نموده است. جهت کنترل دیابت افراد مجبور به خوردن قرص و یا تزریق انسولین هستند که هر دو مورد عوارضی افراد را تهدید می نماید. علاوه بر این عوارض داروها خود این بیماری نیز دارای عوارض خطرناکی می باشد.

استفاده از زعفران به علت داشتن ترکیبات موثره فراوان در درمان و پیشگیری از عوارض بیماری دیابت موثر است. تحقیقات دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی ایران حاکی است که زعفران تاثیر معنی دار بر درمان دیابت داشته است، همچنین آنها اثبات نمودند که استفاده از زعفران اختلالات پس از دیابت را بهبود می بخشد. همچنین از زعفران در درمان کیسه صفرا نیز استفاده می گردد.

بر اساس نتایج این پژوهش حاکی است استفاده از 250 میلی گرم زعفران اصل سر گل ممتاز به صورت دمنوش یا 300 میلی گرم از همین زعفران تواما در انواع خوراکی ها یا شربت در یک دوره می تواند به کاهش عوارض و خطرات ناشی از دیابت کمک نماید. استفاده از زعفران در کنار داروهای ضد دیابت نیز هیچ اثر منفی بر عملکرد سایر داروها نداشته بلکه باعث اثر بهتر و کاهش عوارض مریضی دیابت شده است.

همچنین در طی یک آزمایش دیگر در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که توسط عظیمی انجام گرفت، اثرات زعفران در کاهش قند خون و التهاب و استرس در بیماران دیابتی نوع دو اثبات شده است.

همین طور در گزارشی دیگر توسط اسمعیل زاده در مطالعه ای که روی 204 بیمار دیابتی نوع دو و در طی دوره هشت هفته انجام گرفت، استفاده از زعفران به طور معنی دار قند خون ناشتا، استرس و انسولین خون را کاهش داده است.

بر اساس نتایج این پژوهش زعفران عملکرد عروقی خون را بهبود بخشیده و فشار خون را کاهش می دهد.

مصرف زعفران برای نوزادان

مصرف زعفران برای نوزادان
مصرف زعفران برای نوزادان

ویژگی های منحصر بفرد مصرف زعفران برای سلامتی نوزادان بسیار زیاد می باشد اگر به میزان کم در غذای کودکان بکار رود تاثیر مهمی در بهبود سلامتی و سیستم ایمنی نوزاد یا کودک به شرح زیر خواهد داشت.

محافظت کبدی دستگاه گوارش: مصرف زعفران می تواند از کبد محافظت نماید و آن را از مواد زاید پاک نماید و مشکلات گوارشی در بچه ها که بسیار شایع است را بهبود بخشد و به مانند یک محلول ناراحتی های معده و دستگاه گوارش عمل می نماید و سبب هضم غذا می شود و سموم از معده را دفع می نماید.

محافظت از چشم ها: مصرف زعفران به دید چشم نوزادان و کودکان کمک می نماید و زعفران برای تهیه یک داروی بنام کولیریوم توسط موسسه ملی سلامت آمریکا NIH استفاده شده است. این دارو برای درمان نارسایی های مختلف چشم مانند آب مروارید، ورم ملتحمه و همچنین تقویت دید چشم به کار برده می شود.

جریان خون در رتینا به علت ترکیبات کروسین و کروستین به مراتب افزایش می یابد. استفاده مداوم آن باعث پیشگیری از صدمه به رتینا و تخریب ماکولار و حتی محافظت در برابر تونیکامیسین می گردد. مصرف زعفران که حاوی ترکیبات بسیار زیادی است که نوزادان و کودکان را در برابر آسیب های چشمی محافظت می کند.

تقویت عضلانی و استخوان ها: مصرف زعفران به جذب بیشتر کلسیم در بدن نوزادان و کودکان کمک می کند و برای همین منظور زعفران با شیر حل شده و به نوزاد خورانده می شود.

کارکرد تنفسی: مشکلات تنفسی، سرفه و سرفه شدید در نوزادان متداول است به همین منظور مصرف زعفران می تواند به عنوان یک داروی آرام کننده ریه گیرنده های هیستامینرجیک و ادرنرجیک را تحریک نموده و در درمان آسم و برونشیت مورد استفاده قرار می گیرد. نوزادانی که از کودکی با مشکل آسم به دنیا می آیند از همان ابتدای تولد با مصرف زعفران درمان می شوند.

تب: سرفه مختصر و سرما می تواند سبب تب در نوزادان گردد. مصرف زعفران به دلیل وجود کروسین سبب پایین آوردن تب در نوزادان می شود.

بهداشت دهان و دندان: نوزادان که قادر به مسواک زدن نیستند با آرام ماساژ دادن لثه و زبان نوزادان می توان از تورم و درد دندان جلوگیری نمود.

مراقبت از پوست: نوزادان در ابتدای تولد پوست صافی ندارند و اغلب والدین از خشکی و خارش پوست نوزادان ناراحت هستند. برای مقابله با خشکی و آلرژی پوست از مصرف زعفران با خاصیت آنتی اکسیدانی اش می توان به روی پوست نوزادان مالیده شود و البته بهتر است، خمیر زعفران تهیه شده و به صورت ضماد بر روی پوست مالیده شود.

محرک قلب: مصرف زعفران سبب تقویت قلب نوزادان شده و حتی تا بزرگسالی هم می تواند به این منظور مورد استفاده قرار بگیردو ترکیبات کروسین، کروستین و آنتی اکسیدان های دیگر زعفران سبب تقویت قلب شده و با اثرات ضد آترواسکلروز آن می تواند تشکیل فوم سلول را کنترل نموده، سبب ضخیم شدن اینتیما آیورت و تسریع در دفع چربی های مدفوعی گردد. در نتیجه به سلامت قلب کمک بسیاری می کند.

آیا مصرف زعفران برای نوزاد ضرر دارد؟

در خصوص مصرف زعفران برای نوزادان در کوتاه مدت، هیچ اثر جانبی قابل مشاهده مهمی تا کنون، گزارش نشده است. اگر مصرف زعفران به طور مداوم تا 2 ماه صورت پذیرد، هیچ اثر جانبی نخواهد داشت اما اگر بیشتر از 6 ماه مدام مصرف شود ممکن است خشکی دهان، خواب آلودگی، اضطراب، سردرد، کم اشتهایی و حتی آلرژی در برخی از افراد ایجاد کند.

شادی نوزاد با مصرف زعفران

شادی نوزاد با مصرف زعفران
شادی نوزاد با مصرف زعفران

تحقیقاتی که در دانشگاه کالیفرنیا آمریکا در خصوص مصرف زعفران و اثرات آن در رفع استرس و بی تابی در کودکان و ایجاد شادی و فرح در آنها انجام شده است، بیانگر این واقعیت است که زعفران وقتی با شیر حل شده و به نوزادان خورانده می شود احساس خوشحالی و آرام بخشی در کودکان به وجود می آید.

اگر همراه با شیر به کودکان بدخلق و یا کودکانی که به هر دلیل بهانه گیر یا عصبانی هستند، خورانده شود در بهبود حالشان تاثیر زیادی خواهد داشت.

کودکان ممکن است از شلوغی محیط استراحت یا بازی و حتی نوع نور و شدت نور، گرمای بیش از حد محیط، راحت نبودن لباس و نوع آن، تاخیر والدین در مراقبت به موقع از جمله دیر شیر دادن، دیر خوراک دادن، دیر عوض کردن پوشک و یا به علت سر و صدای تلویزیون و غیره در هر صورت عصبی شوند و این مهم یک امر طبیعی هست که ممکن است در هر فرهنگ، کشور و یا خانه ای اتفاق بیفتد.

امروزه ترکیبات شیمیایی متعدد در داروخانه ها موجود که به آرامش بچه ها ختم می شود، اکثر این مواد شیمیایی خطرزا بوده و با گذشت سالها اثرات منفی مصرف این مواد شیمیایی بعدا بر سلامت کودکان اثر می گذارد.

اما مصرف زعفران که یک ماده ی طبیعی است و هیچگونه اثرات منفی و یا هیچ عوارضی از مصرف متعادل آن تاکنون گزارش نشده است، از آنجا که زعفران گران قیمت نیز می باشد کمتر اتفاق می افتد که در مصرف آن زیاده روی شود، منظور از زیاده روی یعنی چند گرم یک دفعه مصرف شود، به طور معمول مصرف رایج این محصول معجزه گر طبیعی در آشپزخانه ها برای هر نفر از بیست میلی گرم تجاوز نمی کند و معمولا برای درمان ممکن است این مقدار به 100، 200 و یا حداکثر به 300 میلی گرم در روز برای درمان انواع بیماری ها و نارسائی ها افزایش یابد.

باید توجه داشت که اگر برای یک انسان بالغ 80 کیلویی و برای درمان یک عارضه ممکن است 300 میلی گرم زعفران سرگل به صورت دمنوش یا توام با خوراک مورد استفاده قرار گیرد برای یک کودک پنج کیلویی، 10 تا 20 میلی گرم مصرف زعفران کفایت می نماید که همراه شیر کودک مخلوط و سپس خورانیده شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن با مصرف زعفران

تقویت سیستم ایمنی بدن با مصرف زعفران
تقویت سیستم ایمنی بدن با مصرف زعفران

زعفران با داشتن ویتامین های گروه ب خصوصا ب1، ب2 و ب6، سی و سایر ترکیبات شیمیایی موثر از جلمه کروسین، سافرانال، کروستین بستر لازم را برای حفظ شرایط ضروری یک سیستم دفاعی قوی و موثر مهیا می سازد و علاوه بر این اسانس های روغنی و ترکیبات فیتوشیمیایی مصرف زعفران باعث تقویت بنیه دفاعی بدن شده و خاصیت ضد سرطانی برای بدن ایجاد می کند.

تحقیقات انجام شده در کشور ژاپن، انگلستان و آمریکا نشان می دهند، استفاده از ساپونین موجود در زعفران در واکسن های بر پایه پروتئنی برای افزایش سیستم ایمنی بدن مزایای زیادی دارد، چراکه پاسخ بدن به اینگونه واکسن ها واقعی و موثر خواهد بود. علت استفاده از واکسن هم تقویت سیستم دفاعی بدن در برابر بیماری است که به صورت تزریق عامل بیماری با دوز کم صورت می گیرد تا بدن را مقاوم کند.

زعفران با داشتن ویتامین C می تواند سبب تقویت سیستم دفاعی بدن شود زیرا ویتامین C باعث تولید سلول های سفید خون (مکانیزم دفاعی بدن در برابر بیماری ها)، تولید کلاژن (برای تولید بافت سلولی بدن)، کمک به ترمیم زخم ها، رشد عضلات، ترمیم رگهای خونی و تولید بافت ها می کند.

کاهش درد دندان با مصرف زعفران

زعفران در موراکو و نیجریه جهت درمان درد دندان برای کودکانی که تازه دندان در می آورند به صورت استعمال خارجی مصرف می گردد. این داروی گیاهی به عنوان داروی مسکن دندان درد بچه ها و حتی بزرگسالان بسیار موثر است.

برای این منظور مقدار نیم گرم زعفران را با مقدار مشابه عسل مخلوط و پس از گذشت نیم ساعت از مخلوط به دست آمده، روی لثه ها مالیده می شود، این لوسیون در فرانسه با نام شربت دلاباره در دراگ استورها به فروش می رسد.

درمان درد لثه با استفاده از ماساژ لثه ها با مخلوط تهیه شده از زعفران و عسل موجب کاهش درد دندان می گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارائه تجربه کاربری بهتر Cookie های شما را ذخیره می کنیم. در صورتی که مایل هستید دکمه "موافقم" را انتخاب نمایید. موافقمادامه

Privacy & Cookies Policy